בכמעט בכל בית בישראל תוכלו למצוא היום לפחות משהו אחד שעוצב באלומיניום: חלונות, תריסים, דלתות, שערים ועוד. רוצים גם? רק תבחרו מה.

עבודות אלומיניום נראות היום כאילו הן תמיד היו פה. פשוטות או מתוחכמות, שימושיות או עיצוביות (או גם וגם), צבעוניות או אחידות – האלומיניום הפך לטרנד בבנייה ובעיצוב בתים. כשאתם עומדים בפני שיפוץ בית או בנייה, כדאי לבחור את עבודות האלומיניום שלכם בצורה הטובה ביותר כשבבעלותכם הידע הנרחב ביותר האפשרי.

מה כל כך מיוחד באלומיניום?

נסו להיזכר בחלונות האלומיניום האחרונים שראיתם. עכשיו תסתכלו על חלון ישן עם מסגרת עץ. רואים את ההבדל? היתרון המשמעותי ביותר בחומר האלומיניום הוא כמו בפרסומות המוכרות לטיטולים: "להיות עם, להרגיש בלי". האלומיניום נראה כמו מתכת לכל דבר ועניין, רק שהוא קל ביותר (ואז הזזת דלת אלומיניום לא דורשת בולדוזר) ואינו ממגנט, בשונה ממתכות אחרות.

עוד פרט משמעותי שכדאי לדעת על אלומיניום: אלומיניום לא סובל מקורוזיה. הדבר הזה, שנובע מרטיבות או לחות והורס לנו מכשירים סלולריים או מכשירי חשמל. האלומיניום פשוט לא נפגע מנזק זה מה שהופך אותו לעוד יותר עמיד ממה שכבר אמרנו.

כמה עצות מוצלחות לעבודות אלומיניום

1.     השימוש באלומיניום מבטיח קלות שימוש – דלתות אלומיניום יזוזו בנוחות רבה יותר, תריסי אלומיניום יעלו ביתר קלות בעת פתיחתם וכדומה. לכן, כשאתם מתכננים שיפוץ או בניית בית, חשבו איפה תוכלו לשלב את האלומיניום כתחליף לחומרים ישנים יותר שאינם עמידים כמו האלומיניום.

מעוניינים בעבודות אלומיניום אצלכם בבית? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

2.     אלומיניום הוא לא רק דברים טובים: הוא מוליך חום מעולה. למה זה בעייתי? כי אם חם בחוץ, הוא יכניס את החום פנימה. לכן, מומלץ לשלב את האלומיניום עם חומרים נוספים, כמו עם זכוכית, בשביל להצליח ליצור בידוד כלשהו. ישנם חומרים מיוחדים שמיועדים לאיטום ובידוד, בקשו מאיש המקצוע שיתאים אותם לשימוש האישי שלכם באלומיניום.

3.     פרופילי אלומיניום אלו מסגרות אלומיניום שמשמשות בסיס לחומר אחר – הם יכולים להיות כשימוש לפרופיל של חלון, דלת הזזה ואפילו של קיר גבס.

4.     בקשו להשתמש רק באלומיניום בעל תו תקן ישראלי. כך תוכלו להיות בטוחים באיכות המוצר המסופק לכם.

5.     הדבר הכי כיף בכל הנוגע לעבודות אלומיניום הוא הנוחות של תפעול החומר: ניקיון אלומיניום מתקיים עם מטלית לחה וחומר ניקוי לא חזק, כמו סבון כלים או חומק לניקוי חלונות. אין צורך בסקוצ'ים או באקונומיקה. עם זאת, אל תנסו, זה עלול לפגום באלומיניום, וחבל.

מעצבי פנים רבים ממליצים על שימוש באלומיניום לצד חומרים אחרים. עץ ואלומיניום, לדוגמא, יתנו יחד תחושה נעימה ונוחה בבית – העץ החמים והביתי לצד האלומיניום המתוחכם והמדוקדק. נסו בעצמכם, ותיווכחו.