איך נדע איזה חלונות מתאימים לבית שלנו ולאיזה חלק בהם? מה זה בכלל 'חלון בלגי', האם זה כמו 'ופל בלגי'? כל השאלות שרציתם לשאול על חלונות אלומיניום ולא היה לכם את מי.

חלונות אלומיניום, יסכימו כולם, הם הדבר הגדול הבא (והנוכחי). גם אתם רוצים כאלו אצלכם בבית, אבל לא ממש מצליחים להבין מה ההבדל ומה מתאים לאן. בואו נעשה קצת סדר:

1.     איזה סוגי חלונות אלומיניום יש?

חלונות אלומיניום מתחלקים למספר סוגים מוכרים: חלונות בעיצוב בלגי (המוכרים גם בתור 'חלונות בלגיים), חלונות בעיצוב מינמאלי, חלונות בעיצוב אורבני וחלונות בעיצוב קלאסי. כל סוג של חלון יכול להתאים למקום אחר בבית, הכל תלוי ברצון שלכם ובאיך שאתם מדמיינים את בית החלומות שלכם.

2.     לאילו דברים כדאי לי לשים לב כשאני בוחר חלון למטבח, מעל הכיור?

בחלון מסוג זה כדאי לשים קודם כל לב לפונקציונאליות של החלון. ישנם שני סוגי חלונות שיתאימו למצב כזה: חלון הזזה או חלון בלגי. הדגש במצב זו הוא להימנע מחלון הנפתח לתוך הבית כי אז הוא יתנגש בכל פעם בברז הכיור או יפריע לעמלים במטבח. חלון בלגי שחלקו התחתון קבוע וכנף הפתיחה שלו תהיה גבוהה או כלפי חוץ, יפתור בעיה זו.

רוצים להתקין חלונות אלומיניום אצלכם בבית? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

3.     האם כל החלונות והעבודות חייבים להיות באותו צבע?

חד משמעית לא. כאן נכנסת היצירתיות שלכם. האלומיניום יכול להיצבע למגוון צבעים שונים, בהתאם לרצון שלכם. תוכלו לבחור מרקם וצבע שיתאימו לאופי של הבית שלכם. אבל זכרו, מדובר בבית קטן, וככל שמניפת הצבעים והמרקמים שלכם תהיה גדולה יותר, כך המחיר ייעלה. בפרויקטים כמו בניית או עיצוב בית עדיף לבחור מספר מצומצם של צבעים ומרקמים והם אלו שיצרו את האחידות בשפה העיצובית בבית.

4.     האם כדאי לי שהחלונות שלי יתאים לדלתות אלומיניום שבבית?

כאן זו כבר הבחירה שלכם, ומומלץ להתייעץ עם המעצב שלכם בעניין. יכול להיות מעניין לראות דלתות אלומיניום בצבע אחד וחלון בצבע אחר, או דלת אורבנית לצד חלון בלגי, אבל הישמרו מעודף עיצובי. בלי לשים לב תיווכחו לגלות ש"כל המוסיף גורע", ולפעמים כדאי להיצמד לרעיון עיצובי אחד ולזרום איתו לאורך כל הבית וקו העיצוב שבו.

5.     איך יודעים אם חלון האלומיניום שלי מבודד ואטום?

אם נכנסת רוח הביתה או שהמזגן לא מצליח לחמם או לקרר את הבית כנראה שיש לכם בעיה בבידוד החלון. הבידוד אמור להבטיח שמירה של מעבר חום וקור וכן בידוד מרעש. חלונות אלומיניום מגיעים עם בידודים ואיטומים מסוגים שונים. וודאו עם המתקין איזה בידוד אפשרי לעשות בחלון שבחרתם לבית שלכם והאם הוא עומד בצרכים שלכם.

חלונות אלומיניום הם בדיוק מה שנקרא: "גם יפים וגם אופים" – הם ממלאים פונקציות רבות ומבטיחים בידוד ואיטום נפלאים, וגם – פשוט נראים נהדר